Wizerunek w pracy



                                                     Wizerunek w pracy


Agnieszka Nortey- jest kreatorem zmiany wizerunku, trenerem wizerunku.
Jej misją jest pomoc w wykreowaniu swojego prawdziwego wizerunku, który wzmocniłby pewność siebie, aby wykorzystać swój potencjał w rozwoju, w pracy. Ubrania mogą być drugą skórą człowieka. Przeprowadza kobiety przez proces zmian wizerunkowych podczas swojego programu, który został uznany za bestseller Roku 2018 przez Law Business Quality. Stylizacją zajmuje się od 14 lat. Jest autorką książki ''Stylowa Królowa. Jak mocą swojego wizerunku pokazać siłę swojej kobiecości i odzyskać życie na nowo''. Jest Mistrzynią Polski w Makijażu  i Stylizacji Haute Couture oraz Wicemistrzynią Polski w Makijażu Fotograficznym.
                 
Jak sądzisz, czy wizerunek ma związek z pierwszym wrażeniem? Szczególnie wtedy, kiedy pracujemy w miejscu otwartym dla ludzi- klientów szkoły, rodziców, uczniów, innych nauczycieli

Nie będzie zaskoczeniem, kiedy powiem, że wizerunek i to jak wyglądamy jest ważne, szczególnie w pracy. Pierwsze wrażenie do 7 sekund jest kluczowe, pokazuje ono również szacunek do naszego rozmówcy. Nauczyciele oraz osoby pracujące w placówkach edukacyjnych pokazują poprzez swój wizerunek, wygląd, wiarygodność, kompetencje i zaufanie. Dlatego to jak prezentują się osoby, które edukują innych, jest kluczowe. Jestem przekonana o tym, że styl klasyczny, czyli ‘’mniej znaczy więcej’’ jak powiedziała Coco Chanel będzie świetnym rozwiązaniem. Jednak pamiętajmy o tym, że dress code, może być również ‘’po swojemu’’, temu tematowi poświeciłam jeden z rozdziałów w mojej książce ‘’Stylowa Królowa’’. Co to znaczy? Tutaj chodzi o to, żeby w dress codzie, który obowiązuje w pracy, którą wykonujemy, zawsze dodać też samą siebie. Dodać do stroju jakiś element, który będzie nasz i z którym będziemy czuły się dobrze, może on być dla innych niewidoczny.
Dlaczego warto zadbać o kreowanie własnego wizerunku, niezależnie od miejsca, w którym pracujemy…
Jestem przekonana o tym, że to jak wyglądamy wpływa na inne osoby, które z nami przebywają, ale i również na nas samych. To jest tak, że kiedy my same czujemy się dobrze w tym, co mamy na sobie, bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie i wzmacnia naszą pewność siebie. Mało tego, często właśnie wtedy, kiedy się dobrze czujemy w ubraniach, które mamy na sobie, mamy więcej energii do działania. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest wzmocnienie swojej pewnosci siebie przez ubrania, które na sobie nosimy, aby w jak najlepszy sposób wykorzystać nasz potencjał do zrealizowania samej siebie. Sama też jestem tego dobrym przykładem.        
O czym warto pamiętać?
Na pewno o tym, że żeby wykreować swój wizerunek, zbudować go, odkryć w sobie, trzeba  mieć tego świadomość. Często, kiedy rozmawiam z kobietami mówią, że nie mają się w co ubrać, że mają pełne szafy ubrań, ale nadal mają wszystko i nic. Mają duży problem z dobraniem dla siebie ubrań w zestawy, nie wiedzą jakie kolory czy fasony ubrań pasują do nich. To wszystko właśnie to są tylko symptomy, a problem, który cały czas nie został rozwiązany , nadal istnieje. Dlatego ważne jest to, aby zacząć od fundamentów, czyli odkrycia swojego stylu. Kiedy będziesz wiedziała jaki masz styl, co ubrania, które na sobie nosisz mają mówić o Tobie, po co Tobie zmiana wizerunku, jak chcesz się czuć w ubraniach, które na sobie nosisz i poukładasz swoją szafę, aby ona pracowała dla Ciebie i była funkcjonalna – symptomy znikną. Przestaniesz wydawać niepotrzebnie pieniądze na nietrafione ubrania, nareszcie będziesz miała się w co ubrać, kiedy rano otwierasz swoją szafę i odnajdziesz siebie samą w wizerunku, który w Tobie tak naprawdę jest. Przez taki proces zmian przeprowadzam właśnie kobiety podczas mojego 3 miesięcznego programu, gdzie prowadzę je za rękę.
Przykładem takiej stylizacji szkolnej dla nauczyciela może być:
1.     Klasyczna sukienka + marynarka + wygodne buty na lekkim podwyższeniu + delikatna biżuteria
2.     Ciemne spodnie materiałowe lub jeansowe + gładki t-shirty + marynarka + delikatny wisiorek
3.     Gładka błękitna koszula + klasyczna spódnica lekko przed kolana + delikatne kolczyki

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Metoda LEGO-LOGOS w pracy nauczyciela

Odczarować „Halkę”, zaczarować „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki i urzec artystycznie publiczność, czyli polifoniczność w życiu…